Lunchbox idealny do pracy i na wyjazd – jaki pojemnik na żywność wybrać?

Lunchbox idealny do pracy i na wyjazd – jaki pojemnik na żywność wybrać?

W sprzedaży dostępny jest ogromny wybór pojemników na żywność, czyli praktycznych lunchboxów. Dzięki nim możemy zabrać ze sobą do pracy lub na wyjazd wybrany posiłek oraz wygodnie go zjeść prosto z pojemnika. To doskonała propozycja dla osób lubiących domową kuchnię lub będących na diecie – domowy obiad w zasięgu ręki pozwala bowiem uniknąć pokusy sięgnięcia po wysokokaloryczne i niezdrowe przekąski dostępne na mieście.

Praktyczny lunchbox z osobnymi przegródkami

Pojemnik na żywność wyposażony w kilka komór oddzielonych od siebie przegródkami to idealny wybór do przechowywania kompletnego obiadu. W osobnych przegródkach możemy bowiem umieścić ziemniaki, kaszę lub ryż, surówkę lub sałatkę warzywną oraz mięso lub rybę. Lunchbox z przegródkami doskonale nadaje się także do przechowywania zdrowych przekąsek takich, jak np. orzechy, owoce, pokrojone w kostkę warzywa oraz sery.

Pojemnik na żywność wyposażony w przegródki idealnie sprawdzi się także dla osób ceniących sobie różnorodne posiłki oraz pragnących zjeść w pracy lub na wyjeździe kompletny, domowy obiad. Wybierając taki lunchbox warto zwrócić uwagę na szczelność jego poszczególnych komór oraz dopasowanie do nich wieczka pojemnika – zapobiegnie to przemieszczaniu się poszczególnych składników oraz mieszania ich ze sobą w trakcie przenoszenia pojemnika.

Praktyczny podgrzewany pojemnik na żywność

Doskonałą propozycją dla osób, które chcą zjeść w pracy lub na wyjeździe ciepły domowy obiad jest podgrzewany pojemnik na żywność. Z wyglądu przypomina on klasyczny lunchbox, jednak posiada od niego znacznie lepszą funkcjonalność. Wystarczy podłączyć pojemnik do prądu za pomocą dołączonego do niego przewodu, aby w kilka chwil podgrzać umieszczoną w nim potrawę i zjeść ją na ciepło.

Podgrzewany pojemnik na żywność jest skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić równomierne rozprowadzanie ciepła w swoim wnętrzu, przez co mamy pewność, że całe danie będzie ciepłe oraz gotowe do spożycia. Nie ma przy tym ryzyka przypalenia czy nadmiernego rozgrzania potrawy. Zaletą takiego lunchboxa jest także materiał jego wykonania – elastyczny silikon pozwala na złożenie pojemnika i jego wygodne przechowywanie, a znajdujące się w zestawie sztućce umożliwiają wygodne zjedzenie posiłku w dowolnym miejscu.

Lunchbox idealny do pracy i na wyjazd – jaki pojemnik na żywność wybrać?

Pojemniki na zupę w kształcie kubka

Miłośnicy domowych zup, którzy nie wyobrażają sobie sycącego obiadu bez ich udziału, powinni natomiast zainwestować w zakup praktycznego lunchboxa na zupę. Najlepiej wybierać pojemniki obiadowe w kształcie kubka, które wyposażone są w szczelne zamknięcie zapobiegające przypadkowemu wylaniu zawartości w trakcie transportu.

Przy zakupie pojemnika przeznaczonego na zupę warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrany lunchbox wyposażony jest w praktyczną rączkę, która znacznie ułatwi spożywanie z niego płynnych produktów. Dodatkowym atutem będzie także możliwość podgrzania pojemnika wraz z jego zawartością w mikrofalówce, dzięki czemu nie będziemy musieli przelewać zupy do innego naczynia.

Podobne artykuły