Poznaj kosmetyki do utrwalania fryzury

Poznaj kosmetyki do utrwalania fryzury

włosy

Dziś popularne są zarówno krótkie męskie włosy, jak i włosy średniej długości, a panowie często bezskutecznie poszukują produktu, który mógłby posłużyć do ich stylizacji. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, jakie kosmetyki są na tyle dobre, aby można było zainteresować się nimi w pierwszej kolejności?

Okazuje się, że jest ich co najmniej kilka. Gdy wspominamy w tym kontekście o żelu do włosów, musimy mieć świadomość tego, że ten ostatni bardzo często budzi kontrowersje. Wielu osobom kojarzy się z latami dziewięćdziesiątymi i imprezami w stylu disco, raz na jakiś czas możemy więc usłyszeć, że szukając kwintesencji kiczu powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na nażelowane fryzury. Rzeczywiście, jeśli żel nie jest nałożony w umiejętny sposób, może przyczynić się do poważnych strat wizerunkowych, już na wstępie warto więc przypomnieć, że nawet jego niewielka ilość z pewnością okaże się wystarczająca.

Sam sposób wykonania stylizacji również ma znaczenie, warto więc stylizować całe włosy. Pamiętajmy też, że żel nie tylko utrwala, ale również usztywnia fryzurę i to właśnie ta jego właściwość często przyczynia się do tego, że efekt jego stosowania jest uważany za niepożądany. Na szczęście, już samo zachowanie odpowiednich proporcji może doprowadzić do rozwiązania tego problemu. Żel nie modeluje też fryzury tak, jak robi to choćby pasta, najlepiej więc stosować go mając włosy krótsze. Jeśli zależy nam na bardziej naturalnym efekcie, dobrym pomysłem jest używanie go na mokre, a nie suche włosy. Guma i pasta nie tylko utwardzają fryzurę, ale również dają się poznać z uwagi na swoje silnie modelujące właściwości. Nie usztywniają włosów, dzięki czemu można stosować je nawet w przypadku włosów długich. Jeśli zależy nam na ciekawym efekcie, stosujmy te kosmetyki na konkretne kosmyki, a nie na całe włosy. Przy stosowaniu gumy oraz pasty nie trzeba obawiać się również tego, że włosy będą sklejone.

Poznaj kosmetyki do utrwalania fryzury

Pozwala to na utrzymanie ich naturalnego efektu przez długi czas. Jeśli chcemy, aby kosmetyki łatwiej się wchłaniały, jeszcze przed ich zastosowaniem włosy dobrze jest przeczesać rękoma i właśnie w ten sposób ułożyć fryzurę, na której nam zależy. Z kolei wosk jest przeznaczony przede wszystkim do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Bez względu na okoliczności powinien być stosowany na suche włosy na jednym z pierwszych etapów ich modelowania po to, aby najpierw je okiełznać, a następnie także nadać im sprężystości. W ostatniej fazie jego stosowanie sprawia, że fryzura zyskuje blask.

Tu najlepszą opcja wydaje się na noszenie wosku na całe włosy, a nie jedynie na ich poszczególne partie. Nie można też zapominać o tym, że zadaniem wosku nie jest utrwalanie fryzury, nie powinniśmy więc się tego po nim spodziewać. Lakier do włosów jest z kolei typowym kosmetykiem o działaniu utrwalającym. Właśnie dlatego zaleca się stosowanie go na końcu. Utrudnia modelowanie, nie powinniśmy więc liczyć na to, że potraktowana lakierem fryzura będzie nam posłuszna. Im większy jest jednak poziom utrwalenia, tym mniejsze jest ryzyko tego, że fryzura zniszczy się nam nawet w trudnych warunkach.

Podobne artykuły