Udany manicure hybrydowy - gdzie tkwi sekret?

Udany manicure hybrydowy - gdzie tkwi sekret?

Każda kobieta chce pochwalić się piękną i trwałą stylizacją paznokci. Dziś manicure hybrydowy można wykonać w każdym salonie kosmetycznym, a także samodzielnie. Druga opcja jest bardziej oszczędna i umożliwia zmianę koloru w dowolnym czasie. Pomimo łatwości, z jaką wykonuje się hybrydę, istnieją pewne drobiazgi, które bywają źródłem frustracji. Oto tricki, dzięki którym zabieg będzie jeszcze bardziej efektowny.

Przechowywanie lakierów

To niezwykle ważna kwestia. Przechowywanie lakieru w miejscu zalecanym przez producenta sprawia, że produkt na długo zachowuje swoją konsystencję i trwałość. Dobrej jakości lakiery wymagają zainwestowania niemałych kwot, tym bardziej więc trzeba dbać o to, by były odpowiednio przechowywane. Najlepszą opcją będzie suche, ciemne i chłodne miejsce.

Kwestia przechowywania lakierów jest istotna także w trakcie wykonywania hybrydy. Otwartą buteleczkę należy postawić poza osią światła lampy, ponieważ wskutek naświetlania lakier może stracić swoją konsystencję i zacznie zbijać się w grudki, utrudniając aplikację na płytki paznokci.

Solidne akcesoria

Aby manicure był precyzyjny, należy nieco zainwestować w odpowiednie przybory. Zdolności manualne mogą okazać się niewystarczające, jeśli zabieg wykonywany jest przy użyciu słabej jakości narzędzi. Warto zadbać zatem o odpowiednio ostre i precyzyjne cążki, wyprofilowane patyczki czy pushery do odsuwania skórek. Dzięki takim szczegółom płytka paznokcia będzie odpowiednio przygotowana do aplikacji hybrydowych warstw, co pozwoli w efekcie ukazać piękne, smukłe dłonie.

Udany manicure hybrydowy - gdzie tkwi sekret?

Światło przy malowaniu

Kolejna istotna kwestia, którą pomija wiele kobiet zaczynających swoją przygodę z hybrydami. Światło dzienne lub ciepły strumień domowej lampki nie są w stanie uwidocznić powstających zacieków czy niedociągnięć. Chcąc uzyskać absolutnie precyzyjny efekt, należy zaopatrzyć się w lampę o neutralnym, białym świetle. Znacznie podnosi to komfort pracy, ułatwiając wykonanie stylizacji. Nawiązując do powyższego punktu, warto nadmienić, że lampa lepszej jakości to opłacalna inwestycja, która sprawi, że warunki pracy ulegną diametralnej poprawie.

Opanowanie techniki

Każdy ma swoją ulubioną technikę malowania paznokci. Najlepszy moment na jej wypracowanie to zwykle początek przygody z hybrydami. Niektóre panie samodzielnie wykonają perfekcyjny manicure przy użyciu pędzelka z lakierem, inne lubią posiłkować się dodatkowym, precyzyjnym pędzelkiem. Chcąc pomalować paznokcie aż po same skórki, warto przy nakładaniu warstwy odciągnąć lekko skórę i dotrzeć pędzelkiem maksymalnie blisko jej linii. Zastosowanie tego tricku sprawi, że manicure utrzyma się na paznokciach kilka dodatkowych dni.

Miłośniczki manicure hybrydowego bez obaw mogą serwować sobie taką stylizację paznokci, od czasu do czasu zachowując kilkutygodniowy odstęp. Prawidłowe ściąganie hybryd w połączeniu z dobrą jakością produktów i akcesoriów sprawi, że paznokcie przez cały czas pozostają w idealnym stanie.

Partnerem materiału jest Lart - Lakiery do paznokci online.

Podobne artykuły