Włosy farbowane – pielęgnacja

Włosy farbowane – pielęgnacja

Powodów, dla których kobiety farbują włosy, jest co najmniej dziesiątki. Niektóre z pań chcą wyglądać młodziej, inne zwyczajnie potrzebują zmiany. Jeszcze inna grupa kobiet regularnie ukrywa siwe włosy pod warstwą świeżo położonej farby. Bez względu na powód, nic nie zmienia faktu, że o włosy po koloryzacji należy dbać ze szczególną starannością.

Jak pielęgnować włosy farbowane

Koloryzacja jest chyba najczęściej wykonywaną usługą w salonach fryzjerskich. Bez względu na rodzaj włosa, o każdą taflę należy dbać poprzez regularną pielęgnację zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Jednak ze względu na wysoce chemiczny skład większości farb, włosy narażone są na zniszczenia oraz liczne mikroubytki. To właśnie dlatego należy szczególnie zatroszczyć się o włosy po ich farbowaniu.

Co stanie się, jeśli będziesz używać dotychczasowych kosmetyków? Uzyskany u fryzjera kolor może szybko wyblaknąć, jeśli nie dostarczysz im odpowiedniej porcji witamin i minerałów. Używając kosmetyków do włosów normalnych możesz sprawić, że włosy staną się suche i matowe, a jedynym wyjściem okaże się ścięcie sporej długości pasm.

Blask i witalność w dedykowanych kosmetykach

Jeśli jeszcze nie wiesz jak pielęgnować włosy farbowane, kontynuuj lekturę niniejszego wpisu. Najważniejszy krok to przemyślane zakupy. Kosmetyki przeznaczone typowo do włosów farbowanych spełniają swoje zadanie o wiele skuteczniej niż preparaty do innego typu tafli.

Włosy farbowane – pielęgnacja

Jeśli chcesz na dłużej zatrzymać nowo uzyskany odcień, spraw sobie szampon i odżywkę do włosów po koloryzacji. Dobrze, jeśli kosmetyki będą pochodzić z tej samej linii, wtedy poszczególne składniki będą się wzajemnie uzupełniać. Miej na uwadze, że szampony z silnymi detergentami szybciej wypłukują kolor. Najlepiej, jeśli sprawisz sobie produkt delikatnie myjący z dodatkiem oleju z kiełków pszenicy, owsa czy gliceryny.

Zastanawiając się nad odżywką do włosów rozważ taką, która ma w swoim składzie olej z awokado lub keratynę. Składniki te mocno nawilżają włosy oraz skórę głowy.

Szampon i odżywka to za mało

Każda kobieta o farbowanych włosach musi wiedzieć, że podstawowy zestaw, w składzie którego znajduje się szampon i odżywka, to niestety za mało, jeśli chodzi o pielęgnację tafli. Koloryzacja jest zabiegiem niszczącym włosy, zatem należy regularnie wspomagać się dodatkowymi produktami do pielęgnacji.

Podobne artykuły