Mocny makijaż - na co zwrócić uwagę?

Mocny makijaż - na co zwrócić uwagę?

Na mocny i odważny makijaż decyduje się niewielka ilość kobiet. Najczęściej stawia się na delikatny make-up, który pasuje do każdej okazji i na co dzień. Jednak czasami naprawdę warto zaszaleć i zobaczyć siebie w innym wydaniu, niż dotychczas. Czasami najlepszy efekt daje mocne podkreślenie oczu. Spojrzenie staje się wyraziste i magnetyczne, przyciąga uwagę innych.

Mocny makijaż - na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze – samopoczucie

Każda z nas ma swoje preferencje w kwestii makijażu. Panie, które na codzienne wyjścia preferują  delikatne malowanie twarzy najwidoczniej w takiej wersji czują się najlepiej. To właśnie samopoczucie jest w tym wszystkim najważniejsze oraz poczucie, iż robimy coś w zgodzie z własnymi przekonaniami. Krwista czerwień na ustach, mocne podkreślenie oczu nie jest dedykowane każdej z Pań. Niektóre odczuwają w związku z tym duży dyskomfort. By sprawdzić, czy tam samo jest w naszym przypadku, można wypróbować taki makijaż w domu, podczas nieobecności pozostałych członków rodziny. Może zdarzyć się tak, iż mimo początkowych obiekcji, efekt finalny przejdzie stawiane oczekiwania.

Na jakie okazje warto postawić na mocny makijaż?

Oczywiście na eksperymenty z wyrazistym makijażem nie trzeba czekać na szczególne okazje. Może wydawać się, iż takie wydanie sprawdzi się wyłącznie na zabawę sylwestrową, nie jest to prawdą. Ekstrawagancki makijaż może być wykonany ze smakiem i stanowić dobry wybór nawet bez większej okazji. Do pracy może niekoniecznie sprawdzi się bordowy kolor szminki, lecz czerwień będzie już w porządku. Mocno podkreślone oczy również nie muszą być powodem do upominania w miejscu pracy. Tak naprawdę wszystko jest kwestią odpowiedniego doboru intensywności makijażu. Może być on mocny, lecz akceptowalny w środowisku, w którym przebywamy każdego dnia. Wszelkie inspiracje na tego rodzaju szaleństwa w makijażu można czerpać między innymi z czasopism modowych oraz wybiegów. Współcześni projektanci kładą również duży nacisk na makijaż oraz jego dopasowanie do zaprojektowanych i prezentowanych ubrań.

Podobne artykuły