Funkcje i rodzaje kulek dopochwowych

Funkcje i rodzaje kulek dopochwowych

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, jak ważne jest regularne ćwiczenie mięśni Kegla odpowiedzialnych między innymi za szybsze dochodzenie do formy po porodzie oraz wspomagające kondycję fizyczną. kulki dopochwowe dostępne na stronie plumbum.com.pl mają więcej zalet, gdyż potęgują także doznania seksualne oraz mają pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia stosujących je kobiet.

Funkcje i rodzaje kulek dopochwowych

Ćwiczenia mięśni dna miednicy

Wszystkie mięśnie powinny być regularnie pobudzane do wzmożonej pracy, w przeciwnym wypadku mogą ulegać osłabieniu i tracą elastyczność, co oddziałuje na ogólną kondycję całego ciała. Być może dla niektórych kobiet nie jest oczywisty fakt, że dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla minimalizują ryzyko pojawienia się problemów z nietrzymaniem moczu. Przypadłość najczęściej dotyczy kobiet tuż przed 40. rokiem życia oraz tych, u których rozpoczyna się menopauza. Kulki dopochwowe pomagają w szybszym powrocie do formy po ciąży i porodzie, gdyż ich działanie prowadzi do obniżania się narządów rodnych i tym samym ułatwia rodzenie dzieci. Gadżety w postaci kulek dopochwowych dostępne w sklepie internetowym plumbum.com.pl mają również wpływ na jakość orgazmów i odczuwanie znacznie większej satysfakcji seksualnej. Ćwiczenia mięśni dna miednicy nie są skomplikowane, kobiety mogą wybrać różne rodzaje aktywności fizycznej, na przykład aerobik, spacery, czy lekkie ćwiczenia na siłowni. Jeżeli ćwiczenia w zaciszu domowym okazują się nie do końca satysfakcjonujące, można wybrać się na wizytę do fizjoterapeuty, który dzięki swojemu doświadczeniu dobierze odpowiedni plan treningowy.

W jaki sposób wybrać kulki dopochwowe?

W sprzedaży istnieje kilka rodzajów kulek dopochwowych, ich wybór jest uzależniony od co najmniej kilku kwestii, zarówno zdrowotnych, jak i anatomicznych. Wśród najważniejszych cech znajduje się materiał, z jakiego wykonane są kulki, ich waga, wielkość oraz drgania, dzięki którym mięśnie są właściwie ćwiczone. Kulki dopochwowe z uwagi na przeznaczenie powinny być wykonane z miękkiego, bezpiecznego materiału, najlepiej hipoalergicznego silikonu, który nie spowoduje żadnych podrażnień. Sznurek, dzięki któremu wyjmuje się kulki również powinien być wykonany z tego samego materiału, nie powinien przepuszczać wilgoci, by nie doprowadzić do powstania infekcji. Kobiety dopiero rozpoczynające stosowanie kulek dopochwowych powinny zdecydować się na jak najlżejsze warianty, opłacalny również staje się zestaw progresywny, w którym znajdują się kulki o różnej wadze. Najlepszym rozmiarem kulek dopochwowych dla początkujących są te o średnicy 36 mm, ponieważ mięśnie przed wyćwiczeniem łatwiej ją utrzymają, niż te w mniejszych rozmiarach. Wyjątkiem jest dość wąskie wejście do pochwy, które uniemożliwia zastosowanie większej średnicy ze względu na niesprzyjające warunki anatomiczne. Wśród wielu rodzajów kulek znajdują się te, które mają w sobie mniejsze, drgające odpowiedniki, lub takie, które są ich pozbawione. Zdania na ten temat są podzielone, dlatego też najlepiej kierować się w tej kwestii indywidualnymi upodobaniami.

Podobne artykuły