Jaką lampę do hybryd kupić? Czy warto zainwestować w profesjonalne urządzenie?

Jaką lampę do hybryd kupić? Czy warto zainwestować w profesjonalne urządzenie?

Manicure hybrydowy to prawdziwy hit ostatnich lat. Jego pojawienie się zrewolucjonizowało proces malowania paznokci, czyniąc manicure trwalszym, bardziej estetycznym i wygodniejszym w noszeniu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet rozważa zakup akcesoriów do hybryd i wykonywanie manicure hybrydowego we własnym domu. Największy problem stanowi jednak wybór lampy, od której jakości i funkcjonalności zależą efekty naszej pracy. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania!

Po pierwsze kształt i moc lampy

Lampy do hybryd możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą stanowią proste, niewielkich rozmiarów lampy, które są dedykowane początkującym użytkownikom i przeznaczone do użytkowania domowego. Z drugiej strony mamy natomiast lampy profesjonalne, czyli urządzenia przystosowane do pracy ciągłej i najczęściej kupowane przez profesjonalne stylistyki, z myślą o ich użytkowaniu w salonie. Ona te rozwiązania różnią się wielkością, kształtem, funkcjonalnością, wydajnością, a także mocą.

Lampy przeznaczone do użytkowania domowego są mniejsze i przez to zwykle nie mieści się w nich cała dłoń (z kciukiem), w efekcie czego proces wykonywania manicure hybrydowego znacznie się wydłuża. Co więcej, najczęściej posiadają bardzo małą moc (9W), która nie jest wystarczająca, aby wykonać trwały manicure hybrydowy, który utrzyma się tak długo, jak ten z salonu. Nieprawidłowo utwardzony preparat może dodatkowo wywoływać reakcję alergiczną i na dobre zniechęcić nas do samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego.

W związku z tym wszystkim, najlepszym wyborem zarówno dla użytkowników domowych, jak i profesjonalnych stylistek są lampy profesjonalne. Urządzenia te mają rozmiary oraz kształt pozwalający na umieszczeniu w nich całej dłoni, a także odpowiednią moc (24-48W), która jest odpowiedzialna za efekty pracy. Ich atutem jest także dużo bardziej rozbudowana funkcjonalność.

Jaką lampę do hybryd kupić? Czy warto zainwestować w profesjonalne urządzenie?

Po drugie marka i funkcjonalność urządzenia

Lampa do hybryd to urządzenie, które kupujemy na dłuższy czas. Raz wybrana powinna nam posłużyć przez co najmniej kilka lat. Warto więc inwestować w lampy znanych i cenionych producentów – lampa Semilac z pewnością będzie lepszym wyborem niż chiński produkt nikomu nieznanego producenta. Urządzenia renomowanych producentów charakteryzują się wysoką jakością wykonania, estetycznym wyglądem oraz wysoką funkcjonalnością. Ich zaletą jest także długa żywotność, która gwarantuje, że będziemy mogły korzystać z urządzenia systematycznie i przez naprawdę długi czas.

Profesjonalne urządzenia do utwardzania hybryd pozwalają na ustawienie różnych czasów utwardzania, w zależności od potrzeb, a także posiadają wbudowany czujnik ruchu, który pozwala na automatyczne uruchomienie urządzenia. Wentylator zapewnia natomiast przyjemne chłodzenie, które pozytywnie wpływa na komfort wykonywania manicure. Profesjonalna lampa semilac wyposażona jest w 30 diod LED o mocy 1,6W każda, które łącznie dają moc 48W. Diody posiadają żywotność do aż 30 tys. godzin, co gwarantuje, że urządzenie posłuży nam przez naprawdę długi czas.

Podobne artykuły