Zalety soczewek całodobowych. Dlaczego warto je wybrać?

Zalety soczewek całodobowych. Dlaczego warto je wybrać?

Soczewki kontaktowe to doskonały sposób, aby raz na zawsze pozbyć się uciążliwych okularów oraz cieszyć się doskonałą jakością widzenia przez cały dzień. Osoby, które nade wszystko cenią sobie komfort noszenia szkieł kontaktowych oraz często korzystają z nich także późnym wieczorem i w nocy powinny postawić na soczewki całodobowe. Czym się charakteryzują takie szkła kontaktowe i dlaczego warto wybrać właśnie je?

Soczewki dzień i noc – krótka charakterystyka

Soczewki całodobowe, nazywane także szkłami dzień i noc, zostały zaprojektowane do ciągłego noszenia. Nie musimy ich zdejmować co wieczór ani poddawać szkieł pielęgnacji i czyszczeniu. Wykonane są z materiałów wysokiej jakości, dzięki którym rogówka oka otrzymuje nawet sześć razy większą ilość tlenu niż ma to miejsce w przypadku klasycznych soczewek. Dzięki takim właściwościom soczewki air optix night day aqua mogą być noszone przez całą dobę przez 30 dni bez obaw o podrażnienie oczu czy uczucie dyskomfortu.

Soczewki całodobowe są doskonałym wyborem dla osób, które pracują w systemie zmianowym i często zostają w pracy do późnych godzin wieczornych oraz w nocy. Sprawdzą się także u ludzi pracujących przy komputerze, gdyż znacznie rzadziej niż klasyczne soczewki powodują podrażnienie i zaczerwienienie oczu. Po soczewki dzień i noc warto sięgnąć także podczas wyjazdów, kiedy często nie mamy czasu ani warunków do prawidłowej pielęgnacji i czyszczenia szkieł kontaktowych.

Zalety soczewek całodobowych. Dlaczego warto je wybrać?

O czym warto pamiętać wybierając soczewki całodobowe?

Mimo tego, że soczewki air optix night day aqua nie wymagają zdejmowania ani pielęgnacji, dla zapewnienia najlepszej higieny oraz komfortu oczu warto od czasu do czasu zdjąć je oraz oczyścić za pomocą płynu do pielęgnacji szkieł kontaktowych. Pozwoli to oczom chwilę odpocząć od noszenia soczewek oraz zapewni lepszą higienę korzystania z nich. Decydując się na noszenie soczewek dzień i noc warto zaopatrzyć się także w dobrej jakości krople do oczu przeznaczone do stosowania z soczewkami, które dostarczą oczom dodatkowej porcji nawilżenia i ochronią je przed podrażnieniem.

Panie, które na co dzień malują się powinny natomiast pamiętać, aby zdejmować soczewki na czas nakładania oraz zmywania makijażu. Pozwoli to zapobiec wniknięciu pod powierzchnię szkieł kontaktowych resztek kosmetyków, które mogą podrażniać oczy oraz wywoływać ich infekcje. Soczewki całodobowe nie powinny mieć także bezpośredniego kontaktu z wodą, dlatego warto je zdejmować na czas kąpieli lub starać się, aby woda nie dostała się do oczu.

Osoby, które zdecydują się na zakup soczewek dzień i noc, powinny na początkowym etapie ich używania częściej odwiedzać okulistę, aby specjalista mógł ocenić, jak noszenie tego typu szkieł wpływa na stan oraz zdrowie ich oczu. Nowoczesne soczewki air optix night & day aqua są wygodne i bezpieczne w noszeniu jednak każde oko reaguje na ich stałą obecność w inny sposób. Warto więc regularnie badać swoje oczy, aby korzystanie z soczewek całodobowych było nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia.

Podobne artykuły