Płyny do soczewek kontaktowych – jaki najlepszy?

Płyny do soczewek kontaktowych – jaki najlepszy?

Płyny do soczewek kontaktowych – jaki najlepszy?

Osoby korzystające z soczewek długoterminowych muszą zaopatrywać się w specjalne płyny służące do ich czyszczenia oraz przechowywania. Ich zadaniem jest usuwanie ze szkieł kontaktowych zanieczyszczeń, osadów białkowych, nawilżanie oraz zachowanie soczewek w najwyższej higienie. Wybór odpowiedniego płynu do pielęgnacji i przechowywania kontaktów ma kluczowe znaczenie dla zdrowia oraz komfortu naszych oczu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie płynów do soczewek i z jakich produktów korzystać?

Płyny wielofunkcyjne kontra płyny jednofunkcyjne

Najpopularniejszym obecnie rodzajem płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych są tzw. płyny wielofunkcyjne, do których zalicza się płyn Renu Multiplus. Są to bardzo wygodne w użytkowaniu produkty, które spełniają kilka różnych funkcji. Korzystając z nich zapewniamy swoim soczewkom optymalne oczyszczenie, odbiałczenie oraz nawilżenie. Oszczędzamy także miejsce w łazience, gdyż zamiast kilku różnych produktów do pielęgnacji soczewek mamy jeden łączący w sobie wszystkie ich właściwości i zalety.

Płyn Renu Multiplus to jeden z najchętniej wybieranych obecnie produktów do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Nadaje się do wykorzystania z dowolnym rodzajem szkieł kontaktowych miękkich. Zapewnia doskonałe oczyszczenie z drobnych zanieczyszczeń, osadów białkowych oraz najlepsze nawilżenie powierzchni szkieł. Doskonale sprawdza się także do całonocnego przechowywania soczewek. Korzystając z niego zapewniamy sobie bezpieczeństwo oraz komfort regularnego korzystania z soczewek kontaktowych.

Płyny do soczewek kontaktowych – jaki najlepszy?

Duże kontra małe, czyli jaką pojemność płynu do soczewek wybrać?

Płyny do soczewek kontaktowych występują w zróżnicowanych pojemnościach. Najchętniej wybierane są produkty w dużych buteleczkach, które oferują znacznie lepszą wydajność oraz mogą być użytkowane przez kilka kolejnych miesięcy. Decydując się na zakup płynu do pielęgnacji soczewek w dużym opakowaniu powinniśmy jednak zwrócić uwagę na termin jego przydatności do użytku. Większość popularnych płynów zachowuje bowiem wszystkie swoje unikalne właściwości przez zaledwie 3 miesiące od dnia ich otwarcia.

Wyjątkiem jest wspomniany powyżej płyn Renu Multiplus, który sprzedawany jest w opakowaniu o dużej pojemności 360 ml oraz oferuje przydatność do użytku przez okres aż 6 miesięcy. Pozwala to na wykorzystanie w pełni zakupionego produktu oraz daje gwarancje, że płyn zachowa wszystkie swoje cenne właściwości. To idealny wybór także dla osób, które po soczewki kontaktowe sięgają okazjonalnie oraz chcą mieć zawsze pewność co do świeżości i przydatności do użytku zakupionego przez siebie płynu.

A może soczewki jednodniowe? Coś dla wygodnych

Warto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych dostępnych aktualnie w sprzedaży wymagają pielęgnacji za pomocą płynów. Wyjątkiem są tu bowiem tzw. soczewki jednodniowe, które są przeznaczone do jednorazowego użytku. Zakładamy je rano, nosimy przez cały dzień, a wieczorem wyrzucamy do kosza. Soczewki jednodniowe nie wymagają czyszczenia ani konserwacji, będą więc znakomitym wyborem dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na ich zachowanie w higienie.

Partnerem artykułu jest serwis Okulary w Sieci oferujący: płyn Renu Multiplus - więcej na OkularywSieci.pl.

Podobne artykuły