Szkopuł tkwi w szczegółach – w wyposażeniu klubów fitness także.

Szkopuł tkwi w szczegółach – w wyposażeniu klubów fitness także.

Wiele jest rzeczy, form aktywności, czy spraw, w których istotny jest każdy szczegół. Chyba każdy doświadczył kiedyś tego, jak ogromnie kłopotliwa może być na przykład pomyłka w jednej cyfrze numeru telefonu. Niektórzy nie wyobrażają sobie na przykład: wakacji bez nurkowania, domu bez kota, czy dnia bez filiżanki kawy z mlekiem lub Wigilii bez karpia. Wiele sprzętów nie będzie działać bez jednego istotnego elementu, jak samochód bez akumulatora, a prysznic bez wody.

Żeby gdzieś być, trzeba mieć możliwość tam dotrzeć.

Niby to jest oczywiste, że jeśli gdzieś nie można dotrzeć, to w ogóle się tam nie znajdziemy. A jednak niektórzy zapominają o tym, aby poinformować lokalną społeczność o otwarciu nowego obiektu. Mało dogodne godziny urzędowania, to też spora przeszkoda. Trudności transportowe także mogą zniechęcić wielu. Schody są kłopotem dla każdego, kto pcha wózek z małym dzieckiem. A dla wielu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, schody, to już bariera nie do pokonania.

Podstawowe  elementy każdej siłowni.

Chyba nawet najmniej wymagający klienci nie są sobie w stanie wyobrazić wyposażenia klubu fitness bez tak znanych sprzętów, jak: atlas, ławeczka ze sztangami, na której można dobierać ciężary dowolnie, hantle, czy stacjonarny rower treningowy lub tzw. wiosła…

Szkopuł tkwi w szczegółach – w wyposażeniu klubów fitness także.

Kwestie równie istotne, co oczywiste.

Niby nie ma nic zachwycającego w zwykłej drewnianej ławeczce, jak ze szkolnej sali gimnastycznej, a jednak taka ławeczka może w wyposażeniu klubów fitness  się przydać zarówno do ćwiczeń, jak i do przebierania się. Szkolny materac, czy drabinka raczej nie oszołomią swoją nowoczesnością, a jednak mogą być niezbędne dla osób niepełnosprawnych czy seniorów, a to w naszym starzejącym się społeczeństwie, może być naprawdę spora grupa klientów. Lustro jest bardzo potrzebne, aby upewnić się, czy stoi się prosto i ćwiczy równo.

A kiedy przedsiębiorcę już stać na wyposażenie klubu fitness na wysokim poziomie…

Bardzo przydatne są piłki różnego typu i różnej wielkości: od piłeczek ping-pong’owych, tenisowych, przez takie, które są od nich nieco większe przez klasyczną piłkę lekarską, aż po piłki tak duże, że można na nich usiąść. Te ostatnie szczególnie przydają się paniom podczas zajęć szkoły rodzenia i osobom z niepełnosprawnością  ruchową, ale nie tylko im. Wiele dzieci lubi skakać na piłce z uchwytami.

Bardzo użyteczne są tzw. taśmy Power Band, bo można wybierać stopień oporu i ćwiczyć z nimi w różnych pozycjach od stojącej po leżącą.

Fotele masujące są bardzo przydatne dla relaksu i rehabilitacji – są bardzo pożądanym elementem wyposażenia klubów fitness,

Sprzęt to podstawa wyposażenia klubów fitness, ale to nie wszystko.

Wielu gości oczekuje na wyposażeniu klubów fitness prysznica, basenu,a mile widziane są także: sauna, kort tenisowy i sklepik nie tylko z wodą mineralną.

Bez profesjonalnej kadry niewiele się zdziała!

Nawet najlepsze wyposażenie klubów fitness na niewiele się zda, jeśli zabraknie profesjonalnej kadry:  instruktorów, trenerów osobistych, rehabilitanta…, masażysty. Można rozważyć czy lepiej opłacać masażystę czy fotele lub poduszki masujące, optymalnie wszystko na raz, jeśli na to stać. Nikt nie zastąpi konserwatora sprzętu.

Partnerem artykułu jest Total Fitness Concept oferująca wyposażenie klubów fitness, więcej https://totalfitnessconcept.pl/

Podobne artykuły