Bieszczadzkie spacery - najlepsze na wszystko

Bieszczadzkie spacery - najlepsze na wszystko

Bieszczady urzekają swoim pięknem o każdej porze roku, dlatego tak naprawdę cały czas przyjeżdża tam mnóstwo turystów. To idealne miejsce dla aktywnego wypoczynku dla par oraz całych rodzin, dla każdego znajdą się jakieś atrakcje godne zwiedzenia. Osoby, dla których nie jest to pierwsza wycieczka w Bieszczady z pewnością mają już swoje ulubione miejsca, które odwiedzają za każdym razem. Jednak poniższa lista kierowana jest głównie dla turystów, którzy chcą zaplanować wycieczki po okolicy po raz pierwszy.

Bieszczadzkie spacery - najlepsze na wszystko

Bieszczady – krótki przewodnik turystyczny

Wycieczkę w Bieszczady warto rozpocząć od odwiedzenia Połonin, czyli pięknego punktu widokowego wszystkich najpiękniejszych partii gór. Niepowtarzalny charakter zyskują dzięki efektownym murawom alpejskim, które latem tworzą soczyście zielony dywan. Natomiast jesienią powierzchnia jest pokryta kolorami w tonacji rudo-brązowej. Zaprawionym w bojach wędrowcom poleca się wyjątkowo widokowy szlak prowadzący na Bukowe Berdo i Szeroki Wierch oraz ten wiodący na najwyższy szczyt – Tarnicę. Każdy bieszczady przewodnik turystyczny wyodrębnia najciekawsze trasy dla początkowych amatorów górskich wędrówek i tych przystosowanych do wycieczek po trudnych terenach. Ci pierwsi powinni w pierwszej kolejności postawić na krótsze trasy, by nie zniechęcić się do przebywania dłuższych. Warto wybrać się zatem na Połoninę Wetlińską lub Caryńską, gdzie widoki są równie piękne, jak na dłuższych trasach. Będąc w Bieszczadach trudno zrezygnować z wycieczki do najwyżej położonego schroniska górskiego w tym rejonie, będąc na szczycie widać przepiękną panoramę gór. Takich widoków się po prostu nie zapomina, zostają z ludźmi na całe życie.

Przejażdżka drezyną rowerową oraz kolejką wąskotorową

Jedną z atrakcji dla rodzin z dziećmi jest przejazd rowerową drezyną, która została uruchomiona w 2015 roku i bardzo szybko stała się hitem regionu. Zapewnia aktywny wypoczynek i niesamowitą zabawę dla dorosłych i nieco młodszych, a przy okazji można podziwiać szereg pięknych widoków. Stacje z drezynami można spotkać w dwóch lokalizacjach: Uhercach Mineralnych i Ustrzykach Dolnych, każdy punkt ma określony rozkład jazdy. Kierownik całego składu dba o bezpieczeństwo przejazdu dla wszystkich podopiecznych, to na nim spoczywa cała odpowiedzialność za każdego uczestnika przejazdu. Do drezyny może wsiąść maksymalnie 5 osób, ale tylko wówczas gdy jednym z pasażerów jest dziecko, w przeciwnym wypadku maksimum to 4 osoby. Jak wskazują przewodniki turystyczne Bieszczad istnieje możliwość wyboru jednej z kilku tras o różnej długości, w zależności od tego która zostanie wybrana podróż trwa od 1,5 do maksymalnie 3 godzin. Ceny natomiast kształtują się od 90 do 110 złotych – tutaj również zależy to od wybranej trasy. W każdym przewodniku turystycznym nie może zabraknąć polecenia przejażdżki kolejką wąskotorową. Pojazd ma bardzo burzliwą historię, dlatego warto się z nią zapoznać i koniecznie skorzystać z możliwości udania się w jedną z dwóch tras o nieco innych długościach.

Podobne artykuły