Jak budzić się rano radosny i pełny energii?

Jak budzić się rano radosny i pełny energii?

Budzi Cię budzik. Spałeś dzisiaj tak dobrze, że naprawdę nie chce Ci się wstawać z ciepłego łóżka. W końcu idziesz do kuchni i otwierasz lodówkę, by przygotować śniadanie. Nagle zdajesz sobie sprawę, że wolisz najpierw umyć zęby. Zobacz, co możesz zrobić, aby Twój mózg i ciało lepiej ze sobą współpracowały rano.

Jak budzić się rano radosny i pełny energii?

Jesteś nie do końca wybudzony

Możesz obwiniać swój mózg za to, jak czujesz się rano. Niektóre części Twojego ciała jeszcze do końca się nie obudziły. Zwykle masz do czynienia z taką sytuacją wtedy, gdy zostajesz nagle obudzony przez budzik. W zależności od warunków snu możesz się wybudzać od 30 minut do 4 godzin. Niewybudzenie się do końca może być bardzo uciążliwe. W niektórych przypadkach może mieć nawet poważne skutki, gdy wsiądziesz w takim stanie za kierownicę. Możesz mieć bowiem tendencję do przecenienia swoich możliwości. Warto po obudzeniu się wypić kubek gorącej kawy.

Jak budzić się rano radosny i pełny energii?

Czas na śniadanie i poranną rutynę

Zacznij dzień od pożywnego śniadania. Dobrym pomysłem mogą być naleśniki, sałatka owocowa czy smoothies. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i naprawdę jest to prawda. Wtedy będziesz pełen energii przez cały dzień. Jest ważne nie tylko dla Twojego ciała, ale też duszy. Zjedz to, co lubisz i nie spiesz się. Na koniec możesz wypić kubek kawy lub herbaty. Podczas jedzenia śniadania możesz oglądać śmieszne filmiki na YouTube lub Facebooku.

Jak budzić się rano radosny i pełny energii?

Pomocne wskazówki dotyczące budzika

Jeśli masz budzik w sypialni, pamiętaj, by po ustawieniu alarmu, odwrócić go tyłem. Wtedy, nawet jeśli wstaniesz w środku nocy do łazienki, nie będziesz patrzył i się denerwował patrząc, ile godzin snu Ci jeszcze zostało. Wycisz też telefon, aby nikt Cię nie obudził. Możesz też ustawić daleko budzik albo telefon, aby celowo wstać, by wyłączyć alarm. Znajdź też idealny dźwięk alarmowy, który nie będzie Cię drażnił. Pamiętaj, by nie ustawiać kolejnych drzemek.

Jak budzić się rano radosny i pełny energii?

Harmonogramy

Pamiętaj o właściwym planowaniu i respektowaniu swoich harmonogramów. Wtedy uczysz się dobrej organizacji, samodyscypliny i samokontroli. Daj sobie wystarczająco dużo czasu, by po wyłączeniu budzika nie pędzić od razu do pracy. Pamiętaj też, że jeśli chcesz być pełen energii następnego dnia, najpierw musisz się wyspać.

 

Podobne artykuły