U kogo szukać wsparcia przy chorobach wzroku?

U kogo szukać wsparcia przy chorobach wzroku?

choroby oczu

Optometrysta czy optyk?

Mówi się często, że nasze oczy powinno sięprzynajmniej raz w roku kontrolować co do ich stanuzdrowia. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, żeoczy trzeba badać. Są one dla nas szczególnie ważne,ponieważ każdego dnia nam służą. Dlatego równieższukając lekarza okulisty warto poszukać osoby, którejbędziemy mogli zaufać. Co do oczu i ich leczenia czybadania możemy wyróżnić aż trzy grupy specjalistów,którzy się tym zajmują. Warto wiec wiedzieć o tym, dojakiego powinniśmy się udać.

Okulista to lekarz, który posiada tytuł lekarski i specjalizuje się w ramach okulistyki.

Taki specjalista maodpowiednią wiedzę, dzięki której ma możliwość prowadzenia badań wzroku. To on odpowiedzialny jest zadiagnozowanie chorób oczu a także ich leczenie i przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych na oczach. Lekarzokulista będzie także uprawniony do tego, by przygotowywać recepty i przepisywać leki dla osób, które musząleczyć oczy. Może leczyć także te kłopoty ze wzrokiem, które wynikają z innych chorób.

U kogo szukać wsparcia przy chorobach wzroku?

Optometrysta jest specjalistą, który zobowiązany będzie do ukończenia studiów na wydziale fizyki albospecjalnych studiów podyplomowych.​

Będzie to jednak osoba, która nie ma tytułu lekarskiego, dlatego jegozadania są podobne do okulisty ale w jakieś mierze ograniczone. Może badać wzrok między innymi po to, byoceniać jego prawidłowość.Optyk to specjalista, który ma technikum albo studia inżynierskie i nie będzie lekarzem. Zajmuje się dobieraniemdla pacjenta odpowiednich okularów i soczewek kontaktowych. To on będzie odpowiedzialny za realizowanie tychzleceń, które wystawił na recepcie okulista co do okularów dla pacjenta. Może badać wzrok, ale jego szkoleniemiało ograniczony zakres.

Podobne artykuły