Adenozyna w kosmetyce − panaceum na zmarszczki!

Adenozyna w kosmetyce − panaceum na zmarszczki!

krem

Jeśli pierwsza zmarszczka już się pojawiła to bez wątpienia czas by myśleć o pierwszym kremie przeciwzmarszczkowym z dodatkiem adenozyny. Adenozyna w kosmetyka walczy o młodość i jędrną skórę. Ten magiczny związek sprawia, że zmarszczki będą spłycone i nie będą tak zauważalne.

Adenozyna − czym jest?

Człowiek po części jest zbudowany z adenozyny. Jest to nukleozyd, czyli organiczny związek, który tworzy zasada azotowa łączona z rybozą, deoksyrybozą oraz rybitolem, to trochę skomplikowane, jednak nie ma sensu wdawać się w same zagadnienia związane z biochemią. Adenozyna po prostu wpływa na pracę wielu układów w naszym organizmie i jest częścią ludzkiego DNA.

Szczególnie popularna jest w leczeniu układu sercowo – naczyniowego. Wskazano także, że może ona działać jako lek przeciwarytmiczny. Jednak jest taki problem, że w krwioobiegu ma ona krótki czas trwania i dlatego ciągle prowadzi się badania jak można stosować ten nukleozyd w leczeniu schorzeń serca.

Związek bierze udział w procesach zachodzących w układzie płciowo – moczowym, układzie nerwowym czy oddechowym, ma również istotne znaczenie dla odporności. Adenozyna wpływa na to w jakiej kondycji znajduje się skóra.

Adenozyna w kosmetyce − panaceum na zmarszczki!

Adenozyna w kosmetyce − jak działa?

Badania jakie przeprowadziła jedna z marek kosmetycznych pokazały, że preparaty z dodatkiem adenozyny poprawiają stan twarzy i likwidują zmarszczki. Adenozyna sprawia bowiem, że skurcz włókien nerwowych się rozluźnia, normalnie zmarszczki są wynikiem skurczu tych włókien. Adenozyna osłabia ten skurcz i skora się wygładza. Działa na trudne zmarszczki co pokazało prowadzone badanie. Udało się także udowodnić, że adenozyna może wpływac na pobudzenie fibroblastów do pracy i dalej na lepsza produkcje kolagenu. Oprócz tego adenozyna działa jako środek, który poprawia krążenie w skórze. Dlatego zastosowanie takich kosmetyków może sprawić, że ziemista cera znów nabierze życia. Pobudzone mikrokrążenie sprawia, że składniki odżywcze szybciej będą dostawać się do skóry i mogą zacząć działać. Co więcej właśnie dzięki temu działaniu adenozyna jest stosowana w odzywkach na porost włosów.

Adenozyna wykorzystywana jest nie tylko przez Francuzów, ale również przez pionierów branży kosmetycznej a więc Koreańczyków.

Jeśli ktoś chce kupić kosmetyk z tym składnikiem powinien przede wszystkim zwracać uwagę na to jaki jest główny składnik aktywny kremu, a także forma podania i dodatkowo substancje pomocnicze. Działanie wygładzające oraz poprawiające koloryt skóry będzie wykorzystywane przez wiele firm w niektórych wprowadzanych do sprzedaży kremach.

Adenozyna szczególnie dobrze sprawdzać się będzie, jeśli w kremie znajdują się składniki takie jak magnez, cynk czy miedź. W tym towarzystwie adenozyna znajduje się w ampułkach Bioderma czy Matricium które maja działanie regenerujące na skórze. Działanie polega na tym, że dochodzi do rozluźnienia napięcia włókien nerwowych co także wspomagane jest przez mangan.

Adenozyna będzie dobrze sprawdzać się w obecności peptydów. Chodzi o aminokwasy połączone ze sobą wiązaniem peptydowym. Same peptydy bardzo często znajdują się w kosmetykach regeneracyjnych. Połączenie ich z adenozyną wykorzystywane jest między innymi w kremach przeciwzmarszczkowych.

Trzeba jednak również uważać. Adenozyny nie powinno łączyć się z kofeiną. Kofeina będzie bowiem osłabiać działanie, dlatego jeśli ujędrnia się skórę preparatami na bazie kawy a jednocześnie zastosuje się krem z adenozyna to może być tak, że nie będą zauważalne efekty działania kremu. Oczywiście lepsze efekty uzyska się stosując mocniejsze kosmetyki.

Podobne artykuły