Termometr owulacyjny i jego rola w naturalnym planowaniu rodziny

Termometr owulacyjny i jego rola w naturalnym planowaniu rodziny

Obecnie wiele kobiet jest zwolenniczkami naturalnego planowania rodziny i jest to jak najbardziej uzasadnione. Starania o powiększenie rodziny za każdym razem powinny być poprzedzone obserwacją swojego cyklu miesięcznego. Zwłaszcza jeżeli ma być to pierwsza ciąża, poznanie organizmu jest wówczas najważniejsze. W tym przypadku istotną rolę odgrywa kontrola temperatury ciała w poszczególnych fazach oraz zaobserwowanie występującego śluzu szyjkowego.

Termometr owulacyjny i jego rola w naturalnym planowaniu rodziny

Termometr owulacyjny – niezbędny przyrząd w naturalnym planowaniu ciąży

Powyżej wspomnianą kontrolę temperatury ciała najlepiej mierzyć dedykowanym termometrem owulacyjnym. Jest to przyrząd o wiele bardziej precyzyjny i czuły na minimalne zmiany temperatury. Wahania pomiarów w poszczególnych dniach cyklu jest znikoma, dlatego te cechy są najważniejsze w tym produkcie. Termometr owulacyjny z wyglądu przypomina klasyczny przyrząd do mierzenia temperatury, jednak znajduje się w nim inna substancja pomiarowa. Jest to galinstan, całkowicie pozbawiony toksyn, ponieważ temperaturę mierzy się rektalnie, oralnie lub waginalnie. W tego rodzaju termometrach, dostępnych w sklepie Geratherm, znajduje się również specjalna lupa ułatwiająca odczytanie przeprowadzonego pomiaru. Każdy produkt wykonany jest z bezpiecznych materiałów, co jest istotne zarówno dla zdrowia, jak i środowiska. Termometr owulacyjny nie wymaga również baterii, jest lekki i niezbędny dla kobiet, które planują w najbliższym czasie macierzyństwo. W sprzedaży oferowane są urządzenia różnego rodzaju, warto skupić się na różnicach i ich znaczeniu w naturalnym planowaniu ciąży. Wszystko tak naprawdę jest uzależnione od priorytetów dla każdej kobiety. Pewne natomiast jest to, że największą zaletą takich termometrów jest dokładność pomiarów.

Termometr owulacyjny – jak go używać?

Jeżeli chodzi o sposób użycia termometru owulacyjnego zakupionego w Geratherm wygląda to podobnie jak w przypadku klasycznego urządzenia. Zmianie ulega jedynie miejsce, w którym wykonuje się pomiar temperatury. Różnicą jest także przedział wartości temperatury – jest znacznie mniejszy, gdyż jest to maksymalnie 38,5 stopnia Celsjusza. Ze względu na ogólne przeznaczenie, termometr owulacyjny wykrywa zmianę temperatury już od wartości nawet 0,05 stopnia. Najważniejsze w sposobie pozyskiwania regularnych wyników badania temperatury jest czas jej mierzenia. Powinno się to odbywać codziennie, o stałych porach, od razu po przebudzeniu . Istotne jest także wykonywanie tej czynności każdorazowo w tej samej pozycji i przez taki sam przedział czasowy, na przykład 5 minut. Może się wydawać, iż są to malutkie szczegóły, jednak mają one naprawdę ogromne znaczenia w planowaniu poczęcia. Wahania temperatury u płodnej kobiety są uwarunkowane dniami płodnymi i niepłodnymi, na podstawie prowadzenia obserwacji łatwo wywnioskować, kiedy zachodzą najlepsze warunki do zajścia w ciążę. Poza mierzeniem temperatury należy także obserwować konsystencję oraz obfitość występującego śluzu. Najbardziej płodny to ten przezroczysty i rozciągliwy.

Podobne artykuły