Niestety, łysienie dotyka bardzo dużą część populacji. Według badań łysieje co drugi dorosły mężczyzna. Problem ten dotyka również 6 procent kobiet i to już przed trzydziestym rokiem życia oraz aż 30-40 procent kobiet po ukończeniu 50 roku życia. Nie dziwi zatem fakt, że medycyna estetyczna dołożyła wielu starań, aby opracować metody, które skutecznie poradzą sobie z tym problemem. Jedną z nich jest przeszczep włosów SAFER.
Dla kogo przeszczep włosów SAFER jest wskazany?
Przeszczep włosów przy zastosowaniu nowoczesnego urządzenia SAFER to zabieg chirurgiczny, który charakteryzuje się niesamowitą skutecznością. Jest doskonałym sposobem na poradzenie sobie z problemem łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet oraz uzupełnieniem ubytków włosów, wywołanych chorobą, operacją czy urazem. Tym samym jest to niezwykle uniwersalna metoda, która może skutecznie pomóc wielu osobom rozwiązać problem utraty włosów.
Warto mieć jednak na uwadze, że przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska oraz wykonanie badań krwi obejmujących między innymi morfologię, poziom cukru we krwi oraz układ krzepnięcia. Lekarz w trakcie konsultacji wyjaśnia również, jak trzeba przygotować się do zabiegu, ponieważ trzeba wcześniej spełnić kilka zaleceń – w tym przyjmowanie wskazanych antybiotyków czy czasowe danych odstawienie leków.
Co najważniejsze, przeszczep włosów safer
jest jedną z najmniej inwazyjnych metod, która pozwala praktycznie od razu wrócić do normalnego funkcjonowania, bez konieczności podejmowania długotrwałej i bolesnej rekonwalescencji.
Jak wygląda zabieg? Jak zachowywać się po przeszczepie włosów?
Zabieg metodą SAFER polega na przeszczepie graftów, czyli mieszków włosowych, pobranych zazwyczaj z części potylicznej głowy, w miejsce, w którym znajduje się ubytek włosów. Trwa on z reguły około 3-4 godziny. W jego trakcie można maksymalnie przeszczepić do 1500 graftów. Jest on przeprowadzany pod znieczuleniem miejscowym, dlatego przeszczep włosów nie jest bolesny, jednak niedługo po zabiegu może wystąpić niewielki ból głowy.
Trzeba się również liczyć z drobnymi rankami i strupkami, powstającymi w miejscu pobrania włosów oraz w miejscu ich wszczepienia, które mogą utrzymywać się przez około 1,5 tygodnia. W ciągu 1-2 dni po zabiegu może wystąpić opuchlizna w okolicach czoła, która po kilku godzinach mija. Zabieg przeprowadzany jest w pozycji siedzącej oraz półsiedzącej.
Po zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu ani siłowni. Przez około tydzień należy unikać zbyt dużej aktywności fizycznej. A przez 6 tygodni należy chronić głowę przed słońcem. Nie wolno jednak zakładać czapek ani podrażniać miejsc, w których zostały zaszczepione grafty. Głowę można umyć delikatnie dopiero 3 dni po zabiegu.
Jakie efekty i jak długo trzeba na nie czekać?
To, dlaczego przeszczep włosów safer cieszy się tak dużą popularnością, to jego efektywność, która wynosi aż 100 procent. Tego typu przeszczepy są niezwykle trudne do odrzucenia, a stosunkowo mała inwazyjność przyspiesza proces gojenia do około dwóch tygodni, gdzie w innych metodach jest on o wiele dłuższy.
Co najważniejsze, włosy przeszczepione metodą safer są już odporne na łysienie, czyli po przeszczepie nie grozi nam ich ponowna utrata, nawet jeśli cierpimy na łysienie androgenowe. Włosy będą rosły naturalnie i nie będą wypadały. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty zabiegu są widoczne dopiero po upływie minimum 6 miesięcy, a czasami nawet dopiero roku od zabiegu.