Dobre rady i sprawdzone sposoby aplikacji perfum damskich jak i męskich.

Dobre rady i sprawdzone sposoby aplikacji perfum damskich jak i męskich.

Podstawową kwestią przed którą stoją wszyscy miłośnicy perfum to wybór odpowiedniego zapachu. Jak się jednak okazuje bardzo istotną kwestią jest również sposób aplikacji perfumy czy perfumetki.

Jak poprawnie aplikować perfumy?

Właściwy dobór perfum to jedno, natomiast równie istotną kwestią jest sposób ich aplikacji, co może wydawać się prostą czynnością, jednak tylko pozornie. Pierwszą zasadą jest używanie perfum na czystą i osuszoną skórę, nie powinna być ona pokryta fluidem, ponieważ może to spowodować reakcje alergiczne, oraz wątpliwe wrażenie estetyczne, gdyż kosmetyk może pozostawiać smugi.

Najdłużej wyczuwalne będą odpowiedniki perfum, którymi spryskają się osoby o cerze tłustej, ponieważ w tym przypadku produkowane przez skórę sebum najlepiej podkreśla użyty zapach. Co ciekawe i najważniejsze tanie perfumy damskie mają takie same właściwości w tym zakresie, jak zapachy najbardziej znanych, światowych marek, więc nie ma konieczności zawsze inwestowania w droższe rozwiązania, by pięknie i zmysłowo pachnieć.

W nieco gorszej sytuacji znajdują się Panie borykające się z problemem suchej skóry, ponieważ z powodu braku odpowiedniej ilości sebum zarówno tanie perfumy damskie, jak i te droższe nie utrzymują się długo. Sposobem na przedłużenie ich trwałości jest natomiast aplikacja kremów oraz balsamów odpowiedzialnych za nawilżenie naskórka, który dzięki takiemu zabiegowi nawilży skórę w efekcie czego zapach utrzyma się znacznie dłużej. Równie ważne jest, by stosować perfumy z umiarem, użycie odpowiedników perfum lub oryginalnych zapachów w nadmiarze może bardziej odpychać osoby z otoczenia, niż przyciągać, czy intrygować.

Dobre rady i sprawdzone sposoby aplikacji perfum damskich jak i męskich.

Nie aplikuj perfum na odzież

Wiele Pań popełnia błąd w postaci aplikacji perfum głównie na elementy odzieży, tymczasem powinno się tego dokonać bezpośrednio na skórę, ponieważ zapach użyty wyłącznie na ubraniach szybko się z niego ulatnia. Dlatego warto użyć ulubionych oryginalnych perfum lub ich odpowiedników bezpośrednio na ciało, co najmniej kilka minut przed ubraniem się, co ważne – nie należy pocierać miejsc, na które są stosowane, lecz pozwolić skórze na ich swobodne wchłonięcie. Zapach staje się najlepiej wyczuwalny po upływie 30 minut, dlatego co najmniej na tyle czasu przed ważnym spotkaniem uzasadnione staje się skorzystanie z ulubionych odpowiedników perfum, na przykład w postaci niewielkich perfumetek, które z powodzeniem zmieszczą się w każdej damskiej torebce, o przeróżnych rozmiarach, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać kilka zapachów w wersji mini, które zagwarantują piękny i przyciągający zapach na długie godziny.

Artykuł powstał przy współpracy merytorycznej ze strony specjalistów ze sklepu internetowego Perfumik.pl, gdzie znajdziecie zarówno oryginalne perfumy jak i ich odpowiedniki w postaci perfumetek w super cenach.

Podobne artykuły