Medycyna estetyczna w trosce o piękne ciało i dobre samopoczucie

Medycyna estetyczna w trosce o piękne ciało i dobre samopoczucie

Początków medycyny estetycznej należy szukać już w czasach starożytnych, kiedy piękno ludzkiego ciała było otoczone szczególnym kultem. Mimo tego, że zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane przez starożytnych Egipcjan, Greków oraz Rzymian znacznie różniły się od tych znanych w dzisiejszych czasach, ich cel był taki sam. Miały one za zadanie poprawić wygląd zewnętrzny oraz upiększyć poddającą się im osobę.

Medycyna estetyczna i jej początki

Początki współczesnej medycyny estetycznej sięgają lat 70-tych XX w., a za jej ojca uznaje się francuskiego endokrynologa Jean Jacquesa Legranda. Do Polski medycyna estetyczna dotarła znacznie później, bo dopiero na początku lat 90-tych XX w.

Mimo blisko trzech dekad obecności w naszym kraju, dopiero od niedawna medycyna estetyczna zaczęła cieszyć się ogromną popularnością. Jej dość późne zadomowienie się na polskim rynku wynika z prostego faktu – poprawianie wyglądu dopiero od niedawna przestało się nam kojarzyć z czymś wstydliwym.

Osoby, które dziś korzystają z zabiegów medycyny estetycznej doskonale wiedzą, że mają one służyć nie tylko poprawie ich wyglądu zewnętrznego, ale także wywierają ogromny wpływ na dobre samopoczucie. Współcześni Polacy przekonują się więc do bezinwazyjnych zabiegów upiększających i coraz chętniej z nich korzystają, aby wyglądać i czuć się lepiej.

Czym zajmuje się współczesna medycyna estetyczna?

Głównym celem, jaki stawia przed sobą współczesna medycyna estetyczna, jest profilaktyka starzenia się skóry. Jej zabiegi mają za zadanie odświeżyć wygląd naszej skóry, zregenerować ją oraz pozbyć się nieestetycznych defektów.

Medycyna estetyczna dba jednak nie tylko o sam wygląd skóry pacjenta, ale także o jego dobre samopoczucie w trakcie zabiegu. Rozwój nowoczesnych technologii sprawia bowiem, że medycyna estetyczna oferuje coraz lepsze, bezpieczniejsze oraz skuteczniejsze zabiegi. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z zakresu endermologii i lipozy iniekcyjnej.

Endermologia w trosce o młodą i piękną skórę

Pod pojęciem endermologii kryją się specjalne masaże mechaniczne, które znakomicie sprawdzają się w przypadku walki z cellulitem. Dzięki nim jest bowiem możliwe bezinwazyjne zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, co daje widoczny efekt wyszczuplający. Ich atutem jest także doskonałe radzenie sobie z tymi fragmentami ciała, które są szczególnie oporne na diety oraz ćwiczenia fizyczne.

Co więcej, masaż mechaniczny posiada właściwości nie tylko odchudzające i odmładzające, ale także terapeutyczne. Dzięki niemu możemy bowiem w bezpieczny sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu z poszczególnych partii ciała, poprawić stan oraz wygląd naszej skóry oraz zadbać o zdrowie układu limfatycznego. W trakcie wykonywania masażu pobudzane są komórki tłuszczowe oraz fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej, które odpowiadają za produkcję kolagenu oraz elastyny. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i szczuplejsza.

Medycyna estetyczna w trosce o piękne ciało i dobre samopoczucie

Endermologia świetnie redukuje cellulit, a jego zmniejszenie się jest zauważalne już po kilku zabiegach. Regularne poddawanie się masażom pozwala natomiast na trwałe wyrównanie tkanki podskórnej oraz uzyskanie świetnego efektu wyszczuplającego.

Lipoliza iniekcyjna skuteczna w redukcji tkanki tłuszczowej

Kolejnym, bardzo popularnym w ostatnich latach zabiegiem medycyny estetycznej jest lipoliza iniekcyjna. Jest to bezinwazyjny zabieg, który polega na modelowaniu określonych części ciała w celu zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna pozwala skutecznie pozbyć się tłuszczu z tzw. boczków, fałdek na brzuchu, a także podwójnego podbródka i worków pod oczami.

Zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykorzystują naturalne procesy zachodzące w organizmie człowieka. Polegają na podawaniu do komórki tłuszczowej specjalnych substancji, których zadaniem jest zniszczenie ich błony komórkowej oraz zmniejszenie nagromadzonego w określonych partiach ciała tłuszczu.

Partnerem materiału jest: Gabinet Medycyna Estetyczna Anna Butowska - medycyna estetyczna Gdańsk.

 

 

Podobne artykuły