Laserowy resurfacing skóry

Laserowy resurfacing skóry

Zabiegi laserowe pozwalają zmniejszyć zmarszczki i problemy skórne, takie jak przebarwienia i blizny po trądziku. Urządzenie kieruje krótkie, skoncentrowane, pulsujące wiązki światła na konkretny obszar skóry. Precyzyjnie usuwa warstwę po warstwie.

 Laserowy resurfacing skóry

Kto jest dobrym kandydatem do zabiegu?

Jeśli masz:

  • drobne linie lub zmarszczki wokół oczu lub ust albo na czole,
  • płytkie blizny po trądziku,
  • niereagującą skórę po liftingu,

taki zabieg może być skuteczny. Jeśli masz aktywny trądzik lub bardzo ciemny kolor skóry, nie wybieraj tego zabiegu. Ta metoda nie jest również zalecana do pozbycia się rozstępów. Porozmawiaj z lekarzem lub kosmetologiem, zanim zdecydujesz się na zabieg.

 Laserowy resurfacing skóry

Jak wygląda zabieg?

Najczęściej wykorzystywany jest tu laser CO2 (dwutlenek węgla) i erbowy. Każdy z nich jest odpowiedzialny za odparowanie uszkodzonych komórek skóry w zewnętrznej warstwie.

Nowoczesne zabiegi laserowe katowice CO2 stosowane w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak zmarszczki, blizny, brodawki, powiększonych gruczołów łojowych w nosie.  Najnowsza generacja lasera CO2 wykorzystuje bardzo krótką pulsującą energię światła lub ciągłe wiązki światła, które są dostarczane w postaci skanującej. Usuwa cienkie warstwy skóry przy minimalnych uszkodzeniach spowodowanych przez ciepło. Regeneracja trwa 2 tygodnie.

Zabieg laserem erbowym ma na celu usunięcie powierzchownych i umiarkowanie głębokich linii i zmarszczek na rękach, twarzy,szyi lub klatce piersiowej. Jedną z zalet tego lasera jest minimalne uszkodzenie otaczających tkanek. Jest mniejsze ryzyko skutków ubocznych, takich jak siniaki, obrzęk i zaczerwienienie. Dzięki temu czas regeneracji jest krótszy niż po zabiegu laserem CO2. W niektórych przypadkach regeneracja trwa tylko tydzień. Zapytaj specjalisty, ile w Twoim przypadku może potrwać regeneracja. Taki zabieg sprawdzi się jeszcze lepiej, jeśli mamy ciemniejszą karnację.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zacznij od konsultacji z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem, aby zakwalifikował Cię do zabiegu. Pamiętaj, aby wybrać lekarza, który ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w tego typu zabiegach. Specjalista określi, który rodzaj lasera będzie dla Ciebie najlepszy. Sprawdzi dokładnie historię choroby, aktualny stan zdrowia i pożądane wyniki.

Jeśli cierpisz na nawracające opryszczki lub pęcherze gorączkowe wokół ust, koniecznie musisz powiedzieć o tym lekarzowi. Laserowy resurfacing twarzy może spowodować wypryski u osób, znajdujących się w grupie ryzyka.

Jeśli zdecydujesz się na ten zabieg, lekarz poprosi Cię, abyś nie przyjmował leków i suplementów wpływających na krzepnięcie, takich jak aspiryna, ibuprofen i witamina E, przez 10 dni przed zabiegiem.

Jeśli palisz, powinieneś przestać na dwa tygodnie przed i po zabiegu. Palenie może wydłużyć okres gojenia. Lekarz może też przepisać Ci antybiotyk, aby zapobiec zakażeniom bakteryjnym, a także lek przeciwwirusowy, jeśli jesteś podatny na opryszczki i pęcherze gorączkowe.

Laserowy resurfacing twarzy jest procedurą ambulatoryjną, co oznacza, że w tym samym dniu możesz wrócić do domu. W przypadku małych obszarów lekarz znieczula je miejscowo. Może też dać lek uspokajający. Jeśli cała twarz ma być poddana zabiegowi, musisz się liczyć ze znieczuleniem ogólnym.

Podobne artykuły