Kryteria zakupu lakieru do paznokci

Kryteria zakupu lakieru do paznokci

Kupując lakier do paznokci warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które wpłyną na większe zadowolenie nowo zakupionym produktem i dłuższy czas jego użytkowania. Jakie kryteria należy uwzględnić dokonując zakupu lakieru do paznokci?

Pędzelek

Bardzo istotny w lakierze do paznokci jest pędzelek. Ma on ogromny wpływ na komfort malowania. Na rynku są dostępne przeróżne pędzelki: mniejsze, większe z różnymi brzegami. Warto wypróbować kilka i zdecydować, którym się maluje najlepiej i najwygodniej.

Kolor i wykończenie

Zwykle unikatowe kolory i wykończenia nie są ogólnodostępne w popularnych drogeriach, często są ono spotykane w bardziej profesjonalnych sklepach lub dostępne tylko w Internecie. Na szczęście zauważa się, iż na rynek Polski napływają coraz ciekawsze lakiery z różnym wykończeniem: kremowym, metalicznym, brokatowym czy matowym. Intrygującymi propozycjami są lakiery multichrome, termiczne, świecące w ciemności, magnetyczne oraz holograficzne.

Kryteria zakupu lakieru do paznokci

Trwałość

Niezwykle istotnym kryterium w wyborze lakieru jest jego trwałość. Na to oprócz lakieru ma wpływ także baza, top oraz wykonanie manicure. Na trwałość ma wpływ rodzaj płytki paznokcia oraz tryb życia, który może niekorzystnie na tą płytkę wpłynąć. Prostą wskazówką, która sprawi, że lakier będzie się dłużej utrzymywał jest położenie na górną warstwę top coat.

Krycie

Krycie lakieru jest bardzo trudno sprawdzić w trakcie zakupów. Bywają producenci, którzy oznaczają na opakowaniu intensywność krycia, jednak jest to dość rzadko spotykane. Trzeba po prostu próbować i na własnym doświadczeniu wybierać te, które doskonale kryją. Bywa stereotyp, który mówi, iż ciemne kolory będą dobrze kryły. Nie zawsze tak jest, zdarzają się lakiery o ciemnych barwach, które kryją bardzo słabo.

Testowanie krycia na mlecznych wzornikach nie do końca jest zasadne, ponieważ ludzkie paznokcie nie są tak gładkie i dokładnie takiego koloru. Mają w sobie elementy różowe i białe, stąd kolor uzyskany na wzorniku może się różnić od tego położonego na naturalnych paznokciach.

 


Podobne artykuły