Złamanie nadgarstka

Złamanie nadgarstka

Nadgarstek pracuje cały czas i wciąż wykonuje bardzo ciężką pracę, począwszy od podnoszenia kubka z kawą, przez pracę przy komputerze, po podpisywanie dokumentów. Co w sytuacji, gdy nadgarstek zostanie złamany? Do złamania dochodzi w chwili, gdy nastąpi przerwanie ciągłości kostnej związanej z zadziałaniem za dużej siły, zarówno tej wewnętrznej, jak również i zewnętrznej.

Kiedy najczęściej następuje złamanie nadgarstka?

W momencie upadku na twarde podłoże, w sytuacji, gdy chcemy zamortyzować następstwo upadku, gdy tracimy równowagę. Nie zawsze nadgarstek jest w stanie utrzymać cały ciężar ciała. W momencie, gdy do tego dojdzie, bardzo ważnym elementem jest samo leczenie. Jeśli złamanie zostanie źle złożone, wówczas może dojść do upośledzenia sprawności ręki, a więc nie będziemy w stanie tak nią operować, by czuć się w pełni sprawnymi osobami.

Złamanie nadgarstka

Jakie są objawy złamania nadgarstka?

Głównie pojawia się bardzo duży ból, jak również i obrzęk w jego okolicy. Może pojawić się siniak w tym miejscu, który jest następstwem wystąpienia krwiaka. Jeśli dojdzie do złamania, nadgarstek nie pracuje tak, jak powinien. Co więcej, może wystąpić tak zwana patologiczna ruchomość kości tam, gdzie doszło do złamania. Często wiele osób mylnie stawia sobie diagnozę. Zupełnie inne jest bowiem złamanie, inne jest stłuczenie, a inne zwichnięcie nadgarstka i o tym należy pamiętać w każdym z tych wypadków.

W zależności od tego, w którym miejscu lub w jakim stopniu to złamanie wystąpi, można zastosować na przykład unieruchomienie dłoni lub operację i oczywiście konieczne po całym okresie leczenia rozpocząć stosowną rehabilitację, która jest w stanie pomóc nam w pełni powrócić do sprawności tej części ciała. Rzadko dochodzi do złamań nadgarstka, ale jeśli już się one pojawiają, wówczas nadrzędną kwestią jest dobra opieka lekarska, stosowne jego unieruchomienie, a następnie profesjonalna praca z naprawdę dobrym fizjoterapeutą.

Dzięki takiemu działaniu, nasze złamanie może nie spowodować wystąpienia skutków ubocznych.

Podobne artykuły