• Środa, 12 grudnia 2018r.

Medycyna estetyczna – co to jest?

W przeciągu ostatnich dziesięciu lat znacznie wzrosło znaczenie medycyny estetycznej, czyli wszystkich tych nieinwazyjnych zabiegów, za pomocą których można skutecznie poprawić swoją urodę. Medycyna estetyczna kraków to doskonały wariant dla wszystkich tych osób, które chcą wyglądać młodziej bez stosowania rozwiązań chirurgicznych, czy wyłącznie kosmetologicznych. Można zauważyć, że korekcję zmarszczek, modelowanie policzków uda się przeprowadzić bez konieczności przeprowadzania operacji plastycznych, uzyskując taki sam zadowalający rezultat.

 

 

Z pewnością nie bez znaczenia jest rola mediów. To właśnie dzięki różnym programom, w których można śledzić metamorfozy uczestników przyczyniły się do spopularyzowania nieinwazyjnych i bezpiecznych procedur medycyny estetycznej. Można się przekonać o tym, że takie zabiegi są nie tylko skuteczne i dają natychmiastowy efekt, ale również nie wyłączają z codziennych aktywności. Warto podkreślić, że dzięki takim zabiegom udaje się efektywnie zatrzymać zegar czasu, a stosowane metody cieszą się coraz większą popularnością także ze względu na to, że pojawia się na ich temat coraz więcej artykułów w prasie, czy w Internecie.

 

Co oferuje medycyna estetyczna?

 

Wybierając się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej, można w pierwszej kolejności zdecydować się na rozwiązania, za pomocą których uda się skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry. Osiągnięty efekt będzie utrzymywać się przez długi czas, dzięki czemu uzyskany rezultat z pewnością wpłynie na poprawę jakości naszego życia. Wystarczą drobne, nieinwazyjne korekty, by udało się odmłodzić skórę, czy polepszyć jej kondycję.

 

Dzięki medycynie estetycznej można bardzo skutecznie zniwelować niewielkie defekty estetyczne, poprzez które postrzegamy się za osoby mniej atrakcyjne. Z pewnością nasza samoocena będzie niższa, jeśli zauważamy u siebie rozstępy, zapadnięte policzki, czy blizny. Natomiast za pomocą odpowiednich zabiegów można takie defekty bardzo szybko wyeliminować. Jeśli zaś chodzi o narzędzia, jakimi posługuje się lekarz wykonujący zabieg, to jest to przede wszystkim strzykawka, a także laser.

 

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

 

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna jest całkowicie bezpieczna i mało inwazyjna. Poprawa urody jest wykonywana ambulatoryjnie, bez zastosowania skalpela, dlatego też w zasadzie tuż po przeprowadzonym zabiegu pacjent może wrócić do wykonywania swoich codziennych zadań. Bardzo często po większości z przeprowadzanych zabiegów nie pozostaje najmniejszy ślad, a jeśli zdarzą się niewielkie siniaki, będzie można je bardzo łatwo zatuszować, stosując odpowiedni makijaż.

 

Medycyna estetyczna a kosmetologia

 

W przeciwieństwie do medycyny estetycznej, kosmetologia polega na upiększaniu, a więc wyłącznie na stosowaniu takich rozwiązań, które mają powierzchowne znaczenie. Z kolei medycyna estetyczna dociera do głębszych warstw skóry, dlatego też osiągnięty efekt jest długotrwały.

 

Wybierając ofertę Supermed, możesz zdecydować się na szybki i zadowalający efekt. Wiele z naszych zabiegów jest dostępnych w atrakcyjnej cenie, dlatego też warto zgłosić się do nas jak najszybciej. Proponujemy między innymi karboksyterapię, depilację laserową pach i okolic bikini, mezoterapię, zabiegi wykorzystujące botox. Wszystkie zabiegi dają doskonałe efekty, gdyż są przeprowadzane przez profesjonalistów. Możemy również doradzić, jakiego rodzaju zabiegom warto się poddać, by odmłodzić wygląd skóry.

 

Materiał przygotowany przy współpracy z cm-supermed.pl – medycyna estetyczna Kraków

Share :

Może Cię zainteresować

Jak skutecznie leczyć kaszel?

Bez względu na to, z jaką chorobą atakującą nasz układ oddechowy mamy do czynienia, możemy mieć pewność...

Sposoby na ból gardła

  Chłodne powietrze i niższa niż w okresie zimowym odporność sprawiają, że w okresie ciepłych dni...