• Czwartek, 13 grudnia 2018r.

Jak sobie radzić z puchnącymi nogami w lecie?

puchnące nogi

Wiele osób skarży się, że latem musi zmagać się z bólami nóg. Osoby te odczuwają dyskomfort również dlatego, że nogi puchną. Przyczyn puchnięcia stóp oraz nóg nie jest wcale mało, jedną z najczęstszych są zaś bez wątpienia wysokie temperatury.

Każdy ma w organizmie swój własny mechanizm termoregulacyjny, ten jednak często nie nadąża za zmianami, jakie dokonują się w pogodzie. Na szczęście, choć mamy do czynienia z przypadłością dość kłopotliwą, nie oznacza to wcale, że nie jesteśmy sobie w stanie z nią poradzić. Jeśli należymy do osób, które wykonują przede wszystkim pracę siedzącą, nie powinno być dla nas zaskoczeniem to, że całe dnie spędzamy w tej samej pozycji. Co jakiś czas dobrze jest więc wstać, odejść od biurka i nieco rozprostować kości.

Pozwoli to nogom na chwilę wytchnienia. Pomocny może się okazać także umieszczony pod biurkiem podnóżek lub mały puf, który służy właśnie do wspierania o niego stóp. Nie jest wskazane przy tym zakładanie nogi na nogę. Pozycja ta może się wydawać wygodna, okazuje się jednak, że prowadzi do dodatkowego ucisku naczyń i blokowania przepływu w nich krwi. Jeśli odrobina ruchu nie przynosi spodziewanych rezultatów, powinniśmy zainteresować się zestawami kosmetyków, które są stworzone właśnie z myślą o zmęczonych nogach.

Tylko od nas zależy, czy będzie to żel, czy też krem o chłodzącym działaniu, możemy mieć jednak pewność, że kosmetyki te będą nam w stanie dać przynajmniej chwilowe ukojenie. Najlepiej stawiać przede wszystkim na te produkty, które powstają na bazie alg morskich, kasztanowca oraz miłorzębu japońskiego, mają one bowiem najwyższą skuteczność. Jeśli mamy za sobą ciężki dzień, w zrelaksowaniu się może nam też pomóc masaż. Co ważne, jego wykonanie nie wymusza na nas wcale udania się do salonu. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zabieg ten wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

sposoby na zapuchnięte nogi

Naszym zadaniem będzie zatem przede wszystkim zaopatrzenie się w odpowiedni krem lub olejek. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby kupić drewniane rolki z kolcami, które pomogą w przeprowadzeniu zabiegu i podniosą jego skuteczność. Ciekawe są też masażery, które przybierają formę niewielkich wanienek, okazuje się bowiem, że są nam w stanie zagwarantować wyjątkową przyjemność, jaką daje masaż odbywający się w kąpieli wodnej. Nie można też zapominać o tym, że nasze zdrowie w dużej mierze jest uzależnione od tego, co w danym momencie spożywamy. Jeśli więc puchną nam stopy i nogi, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czy w naszej diecie nie ma zbyt wiele soli, ta bowiem często prowadzi do zatrzymywania wody w organizmie.

Warto zatem rezygnować z dań mocno solonych na korzyść tych, o których wiemy, że są bogate zarówno w witaminę E, jak i w potas i żelazo. Warto też wzbogacić dietę o orzechy, pełnoziarniste pieczywo oraz w warzywa. Nie zaszkodzi też zainteresować się suplementami, o których wiadomo, że mają korzystny wpływ na układ krążenia. Pamiętajmy też o tym, że skutecznym sposobem na poprawę stanu spuchniętych nóg niezmiennie jest aktywność fizyczna. Nie musi być ona intensywna, wskazane jest jednak stawianie na jej systematyczność.

Share :

Może Cię zainteresować

Jak skutecznie leczyć kaszel?

Bez względu na to, z jaką chorobą atakującą nasz układ oddechowy mamy do czynienia, możemy mieć pewność...

Sposoby na ból gardła

  Chłodne powietrze i niższa niż w okresie zimowym odporność sprawiają, że w okresie ciepłych dni...