• Środa, 12 grudnia 2018r.

Czym jest i komu pomaga klinika medycyny estetycznej?

Wiele krąży nieprawdziwych pogłosek na temat medycyny estetycznej. Mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę, iż jest to pełnoprawna specjalizacja medyczna. Lekarz medycyny estetycznej nie tylko poprawia wygląd pacjentów, ale również leczy osoby z deformacjami części ciała, czy to będącymi efektem wad wrodzonych, czy też powstałe wskutek wypadków. Warto wyjaśnić, czym konkretnie zajmuje się medycyna estetyczna Gdańsk, gdyż wydaje się często niesprawiedliwie oceniania. 

Kto pracuje w klinice medycyny estetycznej? 

W każdej klinice czy salonie medycyny estetycznej zatrudniani są lekarze specjaliści, którzy skończyli studia medyczne. Bardzo często są oni również specjalistami innych dziedzin medycznych, co wbrew pozorom może mieć dosyć duże znaczenie dla pacjentów. Rzecz w tym, iż medycyna estetyczna Gdańsk to szeroka dziedzina nauki, w ramach której przeprowadza się zabiegi na różnych częściach ciała. Nie ma wątpliwości, że podczas waginoplastyki przydaje się wiedza ginekologa, a w leczeniu łysienia czy naciąganiu zmarszczek lepiej sprawdzi się dermatolog. 

W każdej klinice, poza wyżej wymienionymi, zatrudniane są również kosmetyczki, które w przypadku najprostszych, nieinwazyjnych zabiegów są w stanie obsłużyć pacjenta bez pomocy lekarza. Personel uzupełniają zwykle pielęgniarki, które świadczą usługi z zakresu pomocy medycznej. 

Dla kogo przeznaczona jest medycyna estetyczna Gdańsk? 

Powszechne, lecz błędne jest przekonanie, że kliniki medycyny estetycznej odwiedzają tylko kobiety. Pomimo że wciąć stanowią tam one większość, to jednak mężczyźni przestali już wstydzić się zabiegów medycyny estetycznej. Z pewnością jest to pozytywne zjawisko, gdyż często wizyta w klinice, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, jest niezbędna ze względów zdrowotnych. Dobrym przykładem jest lipoliza, czyli zabieg odsysania tłuszczu. Przeprowadza się go w przypadku otyłości zagrażającej zdrowiu i życiu pacjentki lub pacjenta. 

W klinikach świadczących pomoc z zakresu medycyny estetycznej pojawiają się również pacjenci po wypadkach, w wyniku których trwale uszkodzili skórę w dowolnym miejscu na ciele. Specjaliści zajmują się również skrzywieniami kości, np. tych znajdujących się w nosie. 

Kompleksowa pomoc profesjonalistów 

W przypadku, gdy poszukiwana jest świadczona na najwyższym poziomie medycyna estetyczna Gdańsk, klinika – Medycyna Estetyczna Anna Butowska wydaje się optymalnym wyborem. Zaletą placówki jest bardzo bogata oferta, w ramach której przeprowadzane są wszystkie najpopularniejsze zabiegi estetyczne. Pacjenci odwiedzający salon Anny Butowskiej mogą być pewni, że zostaną obsłużeni przez profesjonalistów z ogromnym doświadczeniem.

 

Share :

Może Cię zainteresować

Jak skutecznie leczyć kaszel?

Bez względu na to, z jaką chorobą atakującą nasz układ oddechowy mamy do czynienia, możemy mieć pewność...

Sposoby na ból gardła

  Chłodne powietrze i niższa niż w okresie zimowym odporność sprawiają, że w okresie ciepłych dni...