• Czwartek, 13 grudnia 2018r.

Koenzym Q10 – dlaczego należy go suplementować?

Koenzym Q10 jest niezbędny dla naszego organizmu, ponieważ ma rolę w funkcjonowaniu wielu narządów i wpływa miedzy innymi na to w jakiej kondycji znajduje się skóra, czy człowiek ma dobre samopoczucie. Warto wiec dowiedzieć się czemu powinno się jego niedobory uzupełniać.

Ubichinon – pod tą nazwą kryje się znany wszystkim koenzym Q10. Dość często można o nim słyszeć w reklamach, czytac w gazetach. Wszędzie mówi się o tym, że powinno się go suplementować. Dlaczego ten składnik występujący w mitochondriach i komórkach roślinnego i zwierzęcego pochodzenia będzie tak ważny również dla funkcjonowania organizmu oraz jakie sa objawy związane z niedoborem koenzymu Q10.

Niedobór koenzymu Q10 – objawy

Jeśli w organizmie odnotowuje się niedobory koenzymu Q10 to bardzo szybko da on o tym znać. Zbyt mała ilość tego składnika będzie się objawiać na początku zmęczeniem, spadkiem odporności, ogólnym osłabieniem i słabą koncentracją. Jednak to dopiero początek. Niedobory mogą prowadzić do ograniczenia funkcjonalności komórek całego organizmu. Często jest to przyczyna stresu, zła dieta, nadmierne spożywanie alkoholu czy też palenie papierosów. Na szczęście można temu zapobiegać spożywając preparat z koenzymem q10. Jakie są zalety takiej właśnie suplementacji?

Koenzym Q10 na grypę i przeziębienie

Koenzym Q10 może się okazać bardzo cenny w okresie jesiennych i zimowych przeziębień. Ten składnik pomaga chronić komórki przed niszczeniem, dodatkowo wspiera układ immunologiczny. Dzięki temu w ciele zwiększać się będzie ilość produkowanych przeciwciał, które szybko wyłapują każdy wirus i bakterię. Dlatego już wiadomo, czemu lekarze tak bardzo chętnie przepisują wszelkie preparaty z koenzymem q10, gdy dopadnie kogoś grypa.

koenzym Q10 dla sportowców

Broń w walce z wolnymi rodnikami oraz wsparcie dla sportowców

Koenzym Q10 jest także znany jako bardzo silny antyoksydant, który będzie skutecznie walczył ze stresem oksydacyjnym a także z wolnymi rodnikami. Ochraniać będzie zdrowe komórki przed toksynami, smogiem czy innymi substancjami szkodliwymi z powietrza czy pożywienia. Koenzym Q10 powinno się w szczególności przyjmować sportowcy, którzy będą narażeni na intensywny wysiłek czy bole stawów oraz różnorakie kontuzje. Koenzym Q10 zwiększać będzie wydolność mięśni a także aerobową organizmu. Będzie on również odpowiadał za akcelerację procesów metabolicznych i dostarczenie energii do komórek. Dodatkowym plusem będzie przyspieszenie gojenia ran i otarć, które dla sportowców są codziennością.

Eliksir młodości a także sportów na zdrowe wlosy

Jeśli ktoś chce, by jego skora wyglądała młodo, była jędrna i elastyczna oraz bez zmarszczek to właśnie warto stosować koenzym Q10. Dzięki niemu cera będzie promienna, świeża, pełna blasku. Dzięki niemu można zatrzymać czas i wyglądać zawsze doskonale. Skutecznie będzie wygładzał zmarszczki mimiczne, bruzd. Dodatkowo chroni przed utratą wody z naskórka, przed promieniowaniem UV.

Dla zdrowego serca i wątroby

Warto go również przyjmować, jeśli ktoś będzie chciał zadbać o serce czy wątrobę. Będzie bowiem bezpośrednio poprawiał pracę organów wewnętrznych oraz tkanek organizmu. Poprawi krążenie krwi, normuje ciśnienie, usprawnia pracę wątroby.

Na męskie kłopoty z potencją

Malo osób wie, że koenzym q10 ma swoją istotną rolę także w życiu seksualnym. Jeśli będzie przyjmowany to mężczyzna może mieć silne wsparcie dla płodności i potencji. Jeśli więc ktoś stara się o dziecko na pewno warto pomyśleć o tego typu suplementacji. Organizm na pewno zacznie pracować na wyższym poziomie.

Share :

Może Cię zainteresować